Kongre Daveti

Üniversitemiz 1982 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi adıyla kurulmuş olup, Doğu Anadolu'nun en eski üniversitelerinden biridir. Üniversitemiz bünyesinde, 1983 yılında Veteriner Fakültesi, 1992 yılında Tıp Fakültesi, 2008 yılında Diş Hekimliği Fakültesi, 2011 yılında Eczacılık Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi (Van Sağlık Yüksekokulu 1996-2021), 1993 yılında Van Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, 1993 yılında Özalp Meslek Yüksekokulu 2011 yılında Tıp Fakültesi. Laboratuvar Teknisyeni Programı ve Erciş Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 2021 yılında kurulmuştur. Bu bağlamda Üniversitemiz, yıllar içerisinde geniş akademik kadrosu ve mezunları ile sağlık alanında bölgeye ve ülkemize önemli hizmetler sunmaktadır.

Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz "Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi 2. Uluslararası Sağlık Bilimleri Kongresi"nde siz değerli araştırmacılarımızı aramızda görmekten gurur ve onur duyuyoruz. Kongremizin zengin bilimsel içeriğiyle paydaşlarımıza faydalı olacağına inanıyoruz. Kongremize katılım "Uzaktan Erişim" yoluyla olacaktır.

Kongremizin organizasyonunda emeği geçen öğretim üyelerimize, paydaşlarımıza ve siz değerli katılımcılarımıza teşekkür ederiz. Kongrede görüşmek üzere, saygılarımla.

Prof. Dr. Semiha DEDE

Kongre Başkanı