Davet

   

Değerli Meslektaşlarım,

Doğu Anadolu'nun en köklü üniversitelerinden olan ve 1982 yılında kurulan üniversitemizin ilk açılan fakültelerinden birisi olan, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Veteriner Fakültesi Biyokimya Anabilim Dalı olarak, 23-25 Mayıs 2024 tarihleri arasında düzenlenecek “3. Uluslararası Veteriner Biyokimya ve Klinik Biyokimya Kongresi”ne sizleri davet etmekten mutluluk duymaktayız.

Covid-19 Pandemisi ve akabinde ülkemizde yaşanan deprem felaketi nedeniyle, pek çok akademik faaliyet iptal edilmek veya ertelenmek zorunda kalınmıştı. Ankara’da 2019 yılında yapılan son kongremizden sonra, Van YYÜ Veteriner Fakültesi Biyokimya Anabilim Dalı tarafından yapılması kararlaştırılan “3. Uluslararası Veteriner Biyokimya ve Klinik Biyokimya Kongresi”nde, alanımızda bu süreçte yapılan bilimsel çalışmaların ve gelişmelerin, katkılarınızla hazırlanacak Bilimsel Program ile tüm dünyaya duyurulmasını amaçlamaktayız.

Yurt içi ve yurt dışından katılım sağlayacak siz değerli meslektaşlarımızın hazırlayacağı sözlü sunum ve poster bildirileri, kongremizin bilimsel düzeyini her yıl olduğu gibi yükseltecek ve gençlerimizin ufkunu açıp onların yeni çalışmalarına rehberlik edecektir. Bilimsel bilgi paylaşımı sağlamanın yanı sıra, Doğu Anadolu’nun güzide bir şehri olan Van ve yöresinde düzenlenecek sosyal programlar ile siz değerli katılımcılara hoş vakit geçirtmek ana hedeflerimizdir. Her haliyle doyurucu bir kongre olarak hatıralarınızda yer almayı ummaktayız.

Organizasyon komitemiz adına sizleri Güneş Şehri ‘TUŞBA’ ya davet ediyor ve bilimsel ve sosyal programlarımızı şereflendirmenizi bekliyoruz. Kongrede görüşmek dileğiyle saygılarımızı sunuyoruz.

Prof. Dr. Semiha Dede

Kongre Organizasyon Komitesi Başkanı